Stomatolog

W gabinecie stomatologicznym HiH Sport zadbamy o zdrowie i urodę twoich zębów. Wyleczymy stany chorobowe oraz urazy i ubytki powstałe na skutek treningów. Zadbamy o profilaktykę i estetykę, tak żeby zdjęcia z podium wypadły jak najlepiej.

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, przy użyciu najlepszej jakości materiałów.

Zakres usług gabinetu obejmuje badania niezbędne do Medycyny Sportowej, jak również pełną gamę usług umożliwiających kompleksowe podejście do leczenia, profilaktyki i estetyki Twojego uśmiechu.

Stomatologia HiH specjalizuje się w następujących dziedzinach:

Stomatologia zachowawcza

jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce; próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych poprzez usunięciu chorobowo zmienionych tkanek zęba i założeniu wypełnienia. Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów.

Chirurgia stomatologiczna

to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz okolic przyległych.
Najczęściej jest kojarzona z usuwaniem zębów, których leczenie jest niemożliwe ze względu na stopień zaawansowania próchnicy, czyli jeśli nie ma już możliwości trwałej odbudowy zęba. Do najczęstszych zabiegów należy też usuwanie zębów mądrości, zębów zatrzymanych oraz leczenie różnego rodzaju powikłań.

Stomatologia dziecięca (pedodoncja)

Opieka stomatologiczna dzieci to nie tylko leczenie, ale również zapobieganie problemom stomatologicznym. Każde dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, tak aby regularnie badać poprawność rozwoju zębów, twarzy i jamy ustnej, poprawność stosowanych zabiegów higienicznych oraz pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych. Nasz gabinet od wielu lat zajmuje się opieką stomatologiczną dzieci. Profesjonalne i kochające podejście naszych dentystów do najmłodszych pacjentów sprawia, że dzieci nie boją się dentystów i chętnie wracają na wizyty.

Profilaktyka
stomatologiczna

To dziedzina coraz częściej doceniana przez pacjentów. Bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć narażając się na cierpienie. Celem profilaktyki jest niedopuszczenie do powstania próchnicy zębów i chorób dziąseł. Aby cieszyć się zdrowymi i zębami i pięknym uśmiechem należy o nie systematycznie dbać. W ramach zabiegów profilaktycznych przeprowadzane są następujące zabiegi:

  • opracowanie indywidualnego planu leczenia
  • piaskowanie, czyli usuwanie osadu i przebarwień
  • scalling, czyli usuwanie kamienia nazębnego
  • lakowanie bruzd czyli zabezpieczaniu zębów przed rozwojem próchnicy
  • fluoryzacja, która znacząco wzmacnia szkliwo, eliminuje nadwrażliwość szyjek zębowych i w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu próchnicy.

Stomatologia
estetyczna

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Dzięki niemu czujemy się pewni siebie i atrakcyjni. Stomatologia estetyczna to bardzo szeroka dziedzina, obejmująca wszystkie działy stomatologii. W naszym gabinecie oferujemy najpopularniejsze i najczęściej stosowane zabiegi estetyczne:

  • zabiegi higieniczne (usuwanie kamienia nazębnego i osadu)
  • kosmetyczne korekty koloru i kształtu zębów
  • wybielanie zębów

Wizyta

Umów wizytę