Dietetyk

Osoby czynnie uprawiające sport na poziomie zarówno wyczynowym jak i amatorskim w szczególny sposób muszą zadbać o zdrowe i zrównoważony plan żywienia.
Dieta powinna być dostosowana indywidualnie do każdego sportowca i skonstruowana tak, aby dostarczać organizmowi niezbędnych składników odpowiednio do rodzaju dyscypliny oraz intensywności treningów.

Dlaczego współpraca z dietetykiem ma tak duże znaczenie

 • Nasze problemy zdrowotne – mogą wynikać ze złej diety, o czym większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Nietolerancje, nadwaga, cukrzyca, problemy z jelitami i układem trawiennym a nawet bóle pleców– czasem wystarczy wyeliminować składniki pożywienia szkodliwe dla naszego organizmu, żeby w sposób diametralny poprawić nasze zdrowie i samopoczucie.
 • Wyniki w sporcie – każdy wyczynowy sportowiec jest pod stałą kontrolą personalnego dietetyka i wie jak ogromne ma to znaczenie dla wyników jakie osiąga. Żeby potęgować efekty treningu nie wystarczy jedynie zredukować masę ciała. Należy stale „obserwować” jak zachowuje się nasz organizm i regularnie modyfikować dietę, dopasowując składniki w zależności od kondycji, pożądanych efektów, ilości treningów a nawet pory roku. Jedynie profesjonalny dietetyk jest w stanie zrobić to dobrze i efektywnie.
 • Dyscyplina jaką uprawiasz– każda dyscyplina to inne wyzwanie dla organizmu i inne składniki niezbędne do osiągnięcia najlepszych wyników. Dlatego kluczowym wyzwaniem dla każdego sportowca jest dopasowanie sposobu żywienia (również około treningowego) do dyscypliny, którą uprawia.
 • Czujemy się zdrowo ale nie jesteśmy zadowoleni z naszej sylwetki – stosujemy różne diety polecane przez znajomych lub znalezione w sieci, ale wciąż nie możemy się pozbyć zbędnych kilogramów. Indywidualnie dopasowana dieta, opracowana przez specjalistę gwarantuje, że nasz organizm otrzyma składniki które są mu naprawdę potrzebne i wyeliminuje te, przez które nasza sylwetka nie jest doskonała.
 • Jeść smacznie – kochamy sport i jesteśmy w stanie wiele dla niego poświęcić. Jednakże prawidłowa i zdrowa dieta nie musi oznaczać, że posiłki staną się dla nas jedynie obowiązkową rutyną. Dobry specjalista jest w stanie ułożyć odpowiednią dla nas dietę, złożoną ze smacznych i urozmaiconych posiłków. Jedzenie to bardzo ważna część naszego życia, nie rezygnujmy z przyjemności pysznych potraw!

Jak wygląda współpraca z dietetykiem HiH Sport

 • Wstępna ankieta– w której dietetyk zbierze dokładny wywiad odnośnie twojego stanu zdrowia, trybu życia, dyscypliny jaką uprawiasz oraz preferencji żywnościowych.
 • Analiza składu ciała – w HiH Sport każdemu pacjentowi mierzymy BMI (masę ciała) oraz wykonujemy pomiary antropometryczne. Uzupełnieniem tych badań jest analiza składu ciała (BIA), dzięki której oblicza się ilość tkanki mięśniowej, tłuszczowej, kostnej oraz zawartość wody w organizmie.
 • Wyniki wywiadu lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych i laboratoryjnych będą wsparciem dla dietetyka w konstruowaniu optymalniej diety.
 • Plan żywienia – realizowany jest na podstawie wszystkich powyższych wyników.
 • Cykliczna weryfikacja wyników diety oraz wyników laboratoryjnych.
 • Cykliczna modyfikacja diety w zależności od doraźnych potrzeb.

Wizyta

Umów wizytę