Rehabilitacja i fizjoterapia

Rehabilitacja

Rehabilitacja medyczna i sportowa to bardzo szeroki obszar działań mających na celu przywrócenie sprawności po przebytej chorobie lub urazie. Jest to często wieloletni proces pracy z pacjentem oparty na konsultacjach z wieloma lekarzami różnych specjalizacji, badaniach diagnostycznych, laboratoryjnych oraz różnorodnych metodach fizjoterapii.

Kontuzje w sporcie to codzienność. Niestety często mogą wykluczyć z treningów na długi czas. Dlatego prawidłowa diagnoza źródła bólu i szybkość podjęcia rehabilitacji i fizjoterapii mają w przypadku sportowców kluczowe znaczenie, żeby w jak najszybszym czasie sportowiec mógł bezpiecznie wrócić do czynnych treningów.

W HiH Sport dołożymy wszelkich starań przede wszystkim, żeby prawidłowo zdiagnozować problemy, które Ciebie dotyczą. Często ból i inne deficyty mają dużo głębsze podłoże i niezbędny jest wnikliwy wywiad i badania różnych specjalistów, aby móc skutecznie pomóc je uleczyć.

Dlatego pierwszym etapem powinien być zawsze szczegółowy wywiad przeprowadzony przez specjalistę fizjoterapii lub lekarza medycyny sportowej a następnie, zgodnie z zaleceniami – konsultacje lekarzy specjalistów, psychologów, badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. Dopiero po otrzymaniu pełnej informacji na temat Twojego stanu zdrowia, źródeł bólu i dysfunkcji przystępujemy do planu leczenia, rehabilitacji i fizjoterapii.

Fizjoterapia

Fizjoterapię naszych Pacjentów prowadzimy przede wszystkim w oparciu o metody terapii manualnej oraz terapii funkcjonalnej, osteopatii, ćwiczeń ruchowych i masażu leczniczego.

W gabinetach HiH Sport oferujemy:

  • masaże lecznicze
  • terapię manualną (mięśniowo-powiązową, punkty spustowe)

Jest to najczęściej proces dwuetapowy. W pierwszej kolejności wykonywany jest zabieg falami radiowymi z użyciem aparatu firmy BTL lub innym rodzajem fizykoterapii (prądy, światło).
Następnie pacjent poddawany jest terapii manualnej, trwającej około 30 minut, bezpośrednio leczącej miejsca dotknięte bólem.

  • masaże sportowe
  • masaże limfatyczne
  • masaże relaksacyjne

Są to trwające 45 minut masaże, dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Oddziałują na mięśnie, powięzi, stawy i więzadła, tkankę podskórną i skórę. Każdy z masaży ma również terapeutyczny i kojący wpływ na układ krążenia, nerwowy, hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe.

Wizyta

Umów wizytę